Hakkımızda

ATİKER AYAKKABI

Oto LPG yakıt sistemlerinde dünya markası olan ATİKER: metal, otomotiv, elektronik ve tekstilden sonra yeni bir yatırıma imza attı.

"Atiker Ayakkabı". Atiker Şirketler Grubunun  üyesi olan Atiker Ayakkabı 2011 yılında "Atiker Shoes" markasıyla üretim yapmaya başladı.  Atiker Ayakkabı, erkek, bayan ve çocuk ayakkabıları üretiyor.  Türkiye'nin önemli ayakkabı üretim merkezlerinden biri olan Konya'da kurulan Atiker Ayakkabı fabrikası, üretim kapasitesi ve üretim teknolojisi yönünden Türkiye'nin en önemli ayakkabı üretim tesisi olma özelliğine sahip. Üretimde İtalyan teknolojisini kullanan Atiker Ayakkabı, kısa vadede iç pazara, orta ve uzun vadede ise uluslar arası pazarlara kaliteli ürünler sunmayı hedefliyor.

1973 yılında mütevazi bir atölyede üretime başlayan  "Atiker" markası,

40 yıllık bir sürede dünya markası haline geldi.  Atiker markası, Türk Patent Enstitüsü tarafından tanınmış marka statüsüne alınarak Paris anlaşmasına taraf olan 196 ülkede tescil şartı aranmaksızın tüm sınıflarda koruma hakkını kazandı.

Ayakkabıcılık Atiker ailesinde dede mesleği. Atiker Şirketler Grubu Kurucusu Sayın Mehmet Ali Atiker'in muhterem babasının mesleği ayakkabıcılık.  Sayın Mehmet Ali Atiker'de  meslek hayatının başlangıcında bir süre kundura üretiminde çalıştı.  Atiker Ayakkabının yatırım kararının alınmasına ;kunduracılığı "ata mesleği" olarak gören Sayın Mehmet Ali Atiker'in önemli etkisi var.

Sektörde kısa bir geçmişi olmasına rağmen Atiker markalı ayakkabılar kalitesi ve fiyatı ile kısa zamanda tüketicilerin beğenisini kazandı. Tüketiciler, Atiker markasının verdiği güvenle, "Atiker Shoes" markalı ayakkabıları tereddütsüz alıyor.  Atiker, müşterilerinin duyduğu güvene layık olmak için kalitesinden asla taviz vermeden üretim yapıyor.  Kaliteyi bir yaşam tarzı olarak algılayan Atiker Ayakkabı,  müşterilerine ve ülkemize daha iyi ürünler ve hizmetler sunmak için durmadan, yılmadan çalışıyor.